Strona główna » Wiedza » Aktualności » Sopot: pracownicy warsztatu zatruli się spalinami

Sopot: pracownicy warsztatu zatruli się spalinami

09.02.18

Dwóch pracowników warsztatu samochodowego w Sopocie podtruło się prawdopodobnie spalinami. Mężczyźni zostali w czwartek w firmie, by dokończyć naprawę auta. Znaleziono ich w piątek rano: jeden z nich nie żył, drugi trafił do komory hiperbarycznej.

articleImage: Sopot: pracownicy warsztatu zatruli się spalinami fot. Thinkstock

Jak poinformował oficer prasowy sopockiej komendy powiatowej policji asp. szt. Tomasz Frąckowiak, dwóch mężczyzn znalazła w piątek rano kobieta, która przyszła do jednego z sopockich warsztatów samochodowych.

Kobieta poinformowała Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia próbowała reanimować obu mężczyzn, ale okazało się, że jeden z nich – 52-latek - nie żyje. Drugi mężczyzna - 36-latek - został przewieziony do gdyńskiego szpitala wyposażonego w komorę hiperbaryczną.

Jak powiedział PAP Frąckowiak, mężczyźni najprawdopodobniej zatruli się spalinami. Obaj zostali w czwartek dłużej w pracy. Czwartkowy wieczór był na Pomorzu mroźny. Policja przypuszcza, że mężczyźni próbowali dogrzać się, korzystając z ogrzewania auta stojącego w warsztacie. Zdaniem funkcjonariuszy, wskazuje na to m.in. to, że gdy znaleziono mężczyzn, silnik auta nadal pracował. "Spaliny nie miały gdzie uciekać, mężczyźni najprawdopodobniej zatruli się nimi" – wyjaśnił Frąckowiak.

Podkreślił, że zatrucie spalinami jest najbardziej prawdopodobną, ale nie jedyną wersją zdarzeń, jaka będzie badana przez policję i prokuraturę. (PAP)

MERITUM Bezpieczeństwo i higiena pracy>>


09.02.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE