Strona główna » Wiedza » Aktualności » Polkowice: samoistny wstrząs górotworu w kopalni Rudna

Polkowice: samoistny wstrząs górotworu w kopalni Rudna

07.12.17

Do silnego, samoistnego wstrząsu górotworu doszło w czwartek w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie). Nikt nie został ranny; w rejonie wstrząsu nie było górników.

articleImage: Polkowice: samoistny wstrząs górotworu w kopalni Rudna fot. Thinkstock


Jak powiedziała rzeczniczka KGHM Polska Miedź Justyna Mosoń, wstrząs miał miejsce o godzinie 18.42. w rejonie Rudna Główna na oddziale G3. "Wstrząs był silny, miał siłę górniczej +7+" - dodała Mosoń.

Rzeczniczka poinformowała, że w rejonie wstrząsu nie było górników. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. "Miejsce, w którym doszło do wstrząsu, jest wyłączone z wydobycia, teraz nikt nie może tam zjechać. Dlatego na razie nie możemy nic powiedzieć o skutkach tego wstrząsu" - powiedziała Mosoń.

Według portalu społecznościowym strony 112 Polkowice - Ratownictwo Powiatu Polkowickiego wstrząs był odczuwalny w mieszkaniach w Polkowicach. Jak tam podano, miał 4.9 stopnia w skali Richtera. "W mieszkaniach w polkowickich wieżowcach przesuwały się szklanki na regałach" - napisano.

Dyżury Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu powiedział, że w związku z wstrząsem straż nie otrzymała zgłoszeń o zniszczeniach na terenie powiatu polkowickiego.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski


07.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE