Strona główna » Wiedza » Aktualności » Od 17 maja wyższe odszkodowanie za wypadek w rolnictwie

Od 17 maja wyższe odszkodowanie za wypadek w rolnictwie

15.05.18

809 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu - tyle po zmianach wyniesie jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej.

articleImage: Od 17 maja wyższe odszkodowanie za wypadek w rolnictwie fot. Thinkstock

Zmiany wprowadza rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz.U. poz. 827), które wejdzie w życie 17 maja.

To pierwsza podwyżka kwoty odszkodowania od blisko 4 lat - ostatnia miała miejsce 1 lipca 2014 roku. Od tego czasu jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej wynosi 700 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Do ustalenia wysokości odszkodowania w sprawach objętych postępowaniami wszczętymi i niezakończonymi ostateczną decyzją przed dniem 17 maja br. stosuje się już podwyższoną kwotę odszkodowania.

Niezbędnik każdego specjalisty ds. BHP >>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE