Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Jak często trzeba robić przegląd elektrycznych urządzeń grzewczych?

Jak często trzeba robić przegląd elektrycznych urządzeń grzewczych?

19.03.18

Przeglądów elektrycznych urządzeń grzewczych należy dokonywać zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji eksploatacji dostarczonej przed producenta.

articleImage: Jak często trzeba robić przegląd elektrycznych urządzeń grzewczych? fot. Thinkstock

Elektryczne urządzenie grzewcze jest urządzeniem energetycznym zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 28.03.2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych – dalej r.b.h.p.e.

Zgodnie z § 4 ust. 1 r.b.h.p.e. instrukcja eksploatacji urządzenia energetycznego powinna zawierać m.in. wymagania w zakresie konserwacji, napraw, remontów urządzeń energetycznych oraz terminy przeprowadzania przeglądów, prób i pomiarów, do których eksploatujący urządzenie powinien się stosować.
 

Kamila Milczarek 19.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE