Strona główna » Wiedza » Aktualności » Inspekcja pracy informuje o fatalnych warunkach wakacyjnej pracy młodych!

Inspekcja pracy informuje o fatalnych warunkach wakacyjnej pracy młodych!

08.08.17

Praca na czarno, podpisywanie umów, które nigdzie nie są zgłaszane, niewypłacanie należnego wynagrodzenia, nieprzestrzeganie zasad bhp przez pracodawców - to codzienność wielu młodych pracowników sezonowych. Inspekcja pracy tropi pracodawców oszustów, a młodych namawia do podpisywania umów przed podjęciem pracy.

articleImage: Inspekcja pracy informuje o fatalnych warunkach wakacyjnej pracy młodych! fot. Thinkstock

Pracowników sezonowych w całej Polsce w okresie letnim można liczyć w setkach tysięcy. Młodzi ludzie, którzy dorabiają na wakacje, stanowią wśród nich grupę dominującą. Tymczasem wyniki kontroli inspekcji pracy prowadzonych w miejscowościach wypoczynkowych dowodzą, że największym problemem pracowników sezonowych od lat są nieprawidłowości związane z zawieraniem umów i wypłatą wynagrodzenia. Młodzi najczęściej są wykorzystywani przez nieuczciwych zleceniodawców.

Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Szczecinie kontrole pracodawców w miejscowościach wypoczynkowych prowadzi od początku maja. Tylko do sierpnia w najatrakcyjniejszych turystycznie rejonach woj. zachodniopomorskiego kontrolerzy wydali 569 decyzji o nakazie poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników. Krakowski inspektorat PIP, który kontroluje pracodawców w kurortach górskich Małopolski, od początku lata odnotował kilkadziesiąt nadużyć w stosunku do pracowników sezonowych.

źródło: wyborcza.pl

08.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE