Strona główna » Wiedza » Aktualności » Gaz gnilny przyczyną zatrucia elektryków w centrum Poznania

Gaz gnilny przyczyną zatrucia elektryków w centrum Poznania

12.10.17

Gaz gnilny był najprawdopodobniej przyczyną złego samopoczucia dwóch pracowników firmy energetycznej, którzy po wycieku substancji w centrum Poznania zostali przewiezieni do szpitala. Jak podał rzecznik wielkopolskiej PSP, akcja straży już się zakończyła.

articleImage: Gaz gnilny przyczyną zatrucia elektryków w centrum Poznania fot. Thinkstock

Do zdarzenia doszło ok. godz. 9.20 przy ul. Św. Marcin w centrum Poznania. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wycieku nieznanej substancji; dwie osoby, zanim jeszcze rozpoczęła się akcja straży, zostały przewiezione do szpitala. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy PSP, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Jak tłumaczył rzecznik Enei Operator Mateusz Gościniak, „wyciek nieznanej substancji nie pochodził z transformatora”. „Nasi pracownicy prowadzili w tym miejscu prace eksploatacyjne, nie było tam żadnej awarii” – podkreślił.

Rzecznik wielkopolskiej PSP kpt. Karol Kędziorski powiedział, że substancja, która spowodowała przewiezienie dwóch osób do szpitala, to najprawdopodobniej gaz gnilny, który nie stanowi zagrożenia.

Działania straży pożarnej i specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego w tym miejscu już się zakończyły. (PAP)

12.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE