Strona główna » Wiedza » Aktualności » Dzieci o bezpieczeństwie na wsi

Dzieci o bezpieczeństwie na wsi

19.06.17

W Sali Kolumnowej Sejmu 14 czerwca 2017 r. uroczyście podsumowano siódmą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

articleImage: Dzieci o bezpieczeństwie na wsi fot. Thinkstock

Konkurs, objęty honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi, zorganizowały Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy.
Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych i obejmował uczniów klas 0-III oraz klas IV-VI szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 34.332 uczniów z 2642 wiejskich szkół podstawowych. Centralna Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić kilkadziesiąt prac. Przy ocenie brana była pod uwagę ich zgodność z tematyką konkursu, trafne przedstawienie oraz walory estetyczne.
Laureaci konkursu otrzymali m.in. nagrody i upominki od Państwowej Inspekcji Pracy. Wręczył je zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski, który złożył laureatom gratulacje i życzenia bezpiecznych wakacji.

19.06.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: PIP
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE